BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dízelbotrány - Előre menekül a Volkswagen

Tevékenységi profiljának átalakításával, az elektromos mobilitás és a járműelektronika fejlesztésével próbálja ellensúlyozni a Volkswagen a dízelbotrány miatti presztízsvesztését - fejtette ki Herbert Diess, a Volkswagen csoporton belül a VW márkaigazgatója a Süddeutsche Zeitung lapnak adott interjúban hétfőn.

2016. július 4. hétfő, 14:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Herbert Diess szerint a VW márka mindenképpen ki fogja heverni azt a kárt, amit a dízelbotrány okozott neki. Egy hasonló krízist a vállalatok általában 12-18 hónap alatt szoktak kiheverni - mutatott rá. A Volkswagen lényegi átalakítása \"legalább két járműgenerációt\" vesz majd igénybe - mondta, hozzátéve, az autóiparban általában hétévente kerül sor egy generációváltásra.

El kell döntenünk, mibe akarunk invesztálni a jövőben és mibe nem, mi az, amiből ki kell szállni és mi az, amire tovább lehet építkezni. IT-mérnökökre mindenesetre nagy szükségünk lesz, mégpedig sokra, és az akkumulátor-technológia is egyre nagyobb jelentőségre fog szert tenni - mondta.

A Volkswagen okosan teszi, ha az elkövetkező években fokozott figyelmet szentel a lítium-ion akkumulátor technológia fejlesztésének - mutatott rá, hangsúlyozva, hogy \"erre nagyon oda kell figyelni, mert az akkumulátor adja az (elektromos) autók értékének 30-50 százalékát\". Az persze más kérdés, hogy mindent magunknak kell-e csinálnunk, vagy sem - jegyezte meg.

A lapnak adott interjúban Herbert Diess elmondta, nagyon meglepte a hír, hogy a braunschweigi ügyészség ellene is nyomozást indított a dízelbotránnyal kapcsolatban. \"Mindenkor és minden helyzetben helyesen jártam el\" - szögezte le, hozzátéve, hogy a visszalépés gondolata éppen ezért soha meg sem fordult a fejében.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet