Az olaj már ötödik hete drágul, mert a piacok arra számítanak, hogy a legnagyobb exportőrök megegyeznek a termelés korlátozásában. A katari olajügyi miniszter bejelentette, hogy 15 OPEC-en belüli és kívüli termelő április 17-én megbeszélést tart a termelés befagyasztásáról. Az is árfelhajtó tényező, hogy az amerikai olajtermelés két hónapja folyamatosan csökken, az amerikai valuta gyengülése olcsóbbá teszi az olajat a dollárövezeten kívüli vásárlók számára, továbbá kereskedők szerint a befektetési alapok is üzletet látnak az olajban, és jelentős összegeket fektetnek be.
A nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordójának (159 liter) ára péntek reggelre 3 centtel, 40,23 dollárra emelkedett. A globális referencia minőség, az északi-tengeri Brent típus ára idei csúcsra, 41,71 dollárra ment fel.
Az arany ára alig változott, a fém unciáját (31,104 gramm) péntek reggel 1263,30 dolláron jegyezték az azonnali piacon.
Az euró gyengült, az európai valuta péntek reggel 1,1282 dolláron forgott az előző esti 1,1318 dollárral szemben.
