BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP lett a mai nap vesztese

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 405,44 pontos, 1,69 százalékos csökkenéssel, 23 595,10 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 14,8 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2016. január 7. csütörtök, 18:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Stefán Krisztián, a Raiffeisen Bank üzletkötője szerint a BUX nem tudta megismételni az előző napok jó teljesítményét, az index csaknem 1,7 százalékot esett a kedvezőtlen nemzetközi hangulatban.

A nap vesztese az eddig jó formában lévő OTP volt, a bankpapírok több mint 3 százalékot veszítettek értékükből. A Mol részvényei több mint 2 százalékkal gyengültek. A nap nyertese a Richter, a gyógyszercég papírjai a szerdai záróár közelében fejezték be a kereskedést.

A Mol 300 forinttal, 2,10 százalékkal 13 980 forintra csökkent, 2,4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 184 forinttal, 3,09 százalékkal 5775 forintra esett, forgalmuk 8,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,98 százalékkal 405 forintra gyengült, forgalma 314,2 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 5 forinttal, 0,09 százalékkal 5565 forintra csökkent, a részvények forgalma 3,1 milliárd forintot ért el.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet