BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Így döntött az Elmű-Émász rendkívüli közgyűlése

Ma megtartotta rendkívüli közgyűlését az Elmű és az Émász, melyen döntöttek arról, hogy az Elmű-Émász Energiaszolgáltató Zrt.-ben lévő részesedésüket átruházzák az ENKSZ Első Nemzeti Közműszolgáltató részére.

2015. december 21. hétfő, 18:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>Az Elmű esetén a rendkívüli közgyűlésen 5 962 045 db szavazati jogot biztosító részvény volt képviselve, amely az összes szavazati jogot biztosító részvények 98,15 százaléka. Az Émász közgyűlésén pedig 2 843 240 db szavazati jogot biztosító részvény volt képviselve, amely az összes szavazati jogot biztosító részvények 93,21 </banner><banner>százaléka.</banner>

<banner>Mind a két társaság közgyűlése úgy határozott (az Elműnél 100 százalék, az Émásznál 99,93 </banner><banner>százalék volt az igen szavazatok aránya), hogy az Elmű-Émász Energiaszolgáltató Zrt.-ben lévő részesedésüket átruházzák az ENKSZ Első Nemzeti Közműszolgáltató részére 2016. január 1-jével.</banner>

<banner>A rendkívüli közgyűléseken döntöttek az Elmű és az Émász Elmű-Émász Ügyfélszolgálati Kft.-ben fennálló részesedésének az ENKSZ Első Nemzeti Közműszolgáltató részére történő átruházásáról is. A kft.-ben az Elmű részesedése 70, az Émászé 30 százalék. Az üzletrészek 50 százalékát 2016. január 1-jével, másik 50 százalékát pedig 2017. január 1-jével ruházzák át a társaságok.
<traderajanlo></traderajanlo></banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet