Kora délutánra másfél százalékos mínuszt regisztrálhattak a BUX-nál, az esésből az OTP 2,4, a Magyar Telekom pedig 4,3 százalékkal vette ki a részét. Ez utóbbinál az okozta a szakadást, hogy a Sprint eláll a Deutsche Telekom amerikai leányvállalatának megvásárlására tett ajánlatától, míg a bankpapírok gyengélkedésében a portfolio.hu szerint a devizahiteles eseményeken túl a forint esése is szerepet játszik.
A többi blue chip is mínuszban van, ám az előbbiekhez képest alig, hiszen eddig a Richter 0,5, a Mol pedig 0,1 százalékos veszteséget könyvelhetett el.
