A BUX értéke több mint 1 százalékot erősödött, amihez az összes hazai blue chip hozzájárul. A legjobb teljesítményt az OTP nyújtja, a cég árfolyama több mint 2 százalékot erősödött, ami elsősorban azzal indokolható, hogy megtörtént a korábbi kitörési szint (4 630 forint) visszatesztelése, ahonnan erőteljes felpattanás tapasztalható.
A Magyar Telekom árfolyama a reggeli nyitásban 1,3 százalékot erősödött azt követően, hogy a Deutsche Telekom (DT) eladja amerikai leányvállalatát a japán Softbanknak. Ez pedig azért érdekes, mert az amerikai leányvállalat eladásából származó dollár tízmilliárdokat Európában költhetik el, így tovább nőhet annak az esélye, hogy a Magyar Telekom kisebbségi részesedését is megvehetik, és kivezethetik a céget a tőzsdéről.
