BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hedge fundot indít a vészmadár

Brókercége bezárása után hedge-fund kezelésre váltana a korábbi évek egyik legismertebb bankelemzője, Meredith Whitney.

2013. október 10. csütörtök, 12:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bezárja brókercégét Meredith Whitney, korábbi sztárelemző, miután egyre kevesebb ügyfele maradt az elmúlt időszakban - tudósít a Marketwatch. Helyette a híradások szerint hedge fund kezeléssel kíván foglalkozni, a portál tudósítása szerint már tavasszal létrehozott egy céget erre a célra Kenbelle Capital LP. néven

Whitney azzal szerzett korábban hírnevet magának, hogy 2008 nyarán egyedüliként felhívta a figyelmet arra, az akkori közvélekedéssel ellentétben a Citigroup alultőkésített, veszteséges lesz és nem fog egy ideig osztalékot fizetni. Jóslata a Lehman csődöt követő viharos időszakban valóra vált. Ugyanakkor az elmúlt években számos kritika érte az azóta önálló üzletbe fogott elemzőt. Többek között amiatt, hogy meglehetősen borús képet festett az amerikai önkormányzati kötvénypiacról. Úgy vélte ugyanis, hogy a kötvényeket kibocsátó önkormányzatok egy jelentős része fizetési nehézségekkel volt szembesülni a következő időszakban, s ez több tucat, akár 100 önkormányzati csődhöz vezethet.

Ez nem következett be. Persze lehet, csak időzítés nem volt helytálló, hiszen nyáron Detroit városának kellett csődvédelmet kérnie, s most egy másik kibocsátó, Puerto Rico fizetési nehézségeivel kell hogy megkűzdjenek az amerikai pénzügyi hatóságok.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet