BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább száguldott az OTP

Tovább menetelt felfelé a BUX.

2013. január 17. csütörtök, 17:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szinte minden segítséget megkapott a BUX, hogy tovább menetelhessen felfelé, így szinte korrekció nélkül emelkedik az idén az index, nagyon megnehezítve a beszállást azoknak akik egyelőre lemaradtak a magyar piac rallyjáról. Csütörtökön a vezető részvények közül az emelkedést a Mol vezette. Az olajrészvény esetében a jó hírt az jelentette, hogy az olaj árfolyama kitört felfelé a vártnál alacsonyabb készletadatok hatására. A már kitermelési vállalatként nyilván tartott Mol így nem véletlenül drágult 2,7 százalékkal, ami 18 900 forintos utolsó kötés értéket jelentett.

Tovább száguldott az OTP is. A bankrészvény a 4400 forintos szint áttörésével kezdett rohamléptekben emelkedni, és csütörtökön már 4700 forint felett is kereskedtek a részvénnyel. Zárásra azonban ezt a szintet már nem tudta megtartani a részvény - amiben a rossz amerikai banki gyorsjelentések mellett a túl gyors drágulás is szerepet játszhatott - és végül 4655 forinton búcsúzott, ami 2,3 százalékkal volt magasabb mint egy nappal korábban.

A 400 forintos szint felett megpihent viszont a Magyar Telekom részvénye. Az elmúlt napokban alig mozgó árfolyam érdemben csütörtökön sem változott, a 405 forintos záró ár 0,3 százalékos pluszt takart.

Nem tud viszont magához térni a Richter. A gyógyszergyártó a jó makroadatok által támogatott kedvező nemzetközi hangulat ellenére 0,1 százalékot esett, és 37 055 forinton fejezte be a napot.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet