BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább csúszik a lejtőn a hazai piac

Óvatosan ereszkedik a hazai piac a hét utolsó napján, a BUX 0,2 százalékkal került előző napi záróértéke alá. Ha a makroadatokat nézzük a kereskedés meglehetősen nyugodtnak ígérkezik, de a vállalati gyorsjelentések sem ígérnek mozgalmas napot.

2012. november 16. péntek, 10:17

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> Nem várható nagyon mozgalmas kereskedés a hét utolsó napján: az Egyesült Államokból makroadat csupán egy érkezik. Negyed négykor hozzák nyilvánosságra az októberi ipari termelést, mely a szeptemberi 0,4 százalékos növekedést követően stagnálhatott. Ami a vállalati híreket illeti a hazai piacon ma a Freesoft jelentése várható, de csak a záró gongot követően. </banner>

A kereskedés indítását követően a BUX 0,2 százalékos csökkenést mutat, mellyel tovább hizlalta a tegnap elszenvedett közel 2 százalékos veszteségét.

<banner>A MOL csütörtökön publikálta közép és hosszú távú üzleti várakozását, mely azonban sok új dologgal nem szolgált. A társaság a következő évre 110 ezer hordós napi szénhidrogén kitermelést prognosztizál szemben a korábbi 120 ezer hordóval. Hosszabb távon viszont már évi 7-8 százalékos növekedéssel számol a vállalat. A magyar olajmulti 0,2 százalékkal gyengül a reggeli órákban. <kapcs></kapcs>
</banner>

<banner>Az OTP tegnap publikálta negyedéves gyorsjelentését, mely a főbb eredménysorokon jobb lett az elemzők várakozásánál. A kedvezőtlen hangulat miatt a részvények csütörtökön estek. Péntek reggel azonban felfele korrigálnak a papírok, 0,5 százalékkal emelkednek.</banner>

<banner>A Richter folytatja a tegnapi lejtmenetet, és 1,6 százalékkal értékelődött le. A nagyobbik gyógyszergyártó azt követően került eladói nyomás alá, hogy tegnap olyan hír került nyilvánosságra, hogy a társaság kikerülhet az MSCI Emerging Market Indexből. A Richter piacát elhagyó befektetőknek az Egis jelenthet alternatívát, ugyanis a vállalat a gyenge negyedéves számai ellenére még mindig igen kedvező értékeltséggel rendelkezik. A részvények 0,7 százalékkal emelkednek péntek reggel.</banner>

<banner>A Magyar Telekom annak ellenére, hogy már volt a negatív és pozitív tartományban is közel fél órával a kezdő gong után stagnál.
</banner>

<banner>Az E-Star elemzői prezentáció keretében igyekezett meggyőzni a piaci szereplőket a kötvények jelentősen névérték alatti visszavásárlás előnyeiről. Eddig azonban úgy tűnik ez a próbálkozás nem járt sikerrel, az E-Star ugyanis 1,8 százalékos mínuszban mozog. <kapcs></kapcs>
</banner>

<banner>A többi kisebb társaság közül az Est Media 3,9, a Rába 0,5 százalékot esett, míg a Pannergy stagnál, a Synergonra pedig nem született kötés.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet