BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az elmúlt négy hónap legrosszabb hetét zárta Amerika

Az amerikai piacok az elmúlt négy hónap legrosszabb hetén vannak túl. Pénteken az európai aggodalmakat még az amerikai fogyasztói bizalmi index pozitív meglepetést hozó adata sem tudta ellensúlyozni.

2012. október 13. szombat, 13:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Wall Street-i indexek emelkedtek a michigani fogyasztói bizalmi index közlése után - ami ötéves csúcsára emelkedett -, illetve a J.P. Morgan gyorsjelentése után, ami meg az ingatlanpiacról mutatott kedvező fejleményeket. Ezek az események viszont kevésnek bizonyultak ahhoz, hogy eloszlassák a befektetői aggodalmakat az európai problémák miatt. A fő amerikai indexek közül a egyedül a Dow csúszot át a nyereséges zónába, de csak stagnálás közeli szinten zárt. Az S&P-500 0,3, míg a Nasdaq 0,2 százalékos veszteségben maradt pénteken. A DJIA indexe 2,1, az S&P-500 pedig 2,2 százalékkal teljesített rosszabbul az előző héthez képest.

A pénteken gyorsjelentő Wells Fargo 2,6 százalékot esett: az USA negyedik legnagyobb bankja a harmadik  negyedévre 22 százalékos profitnövekedést ért el, az eredménye azonban elmaradt az elemzői várakozásoktól.

A komputer-processzorgyártó AMD részvényei pedig 14 százalékkal zuhantak be, miután a cég a harmadik negyedéves kilátását rontotta.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet