BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb sikertelen kötvényaukció Romániában

Sikertelen volt a csütörtöki román állampapír-kibocsátás. Ez már a harmadik fiaskó augusztusban a belpolitikai válság elmélyülése óta, mert a bankok olyan magas hozamot akartak elérni, amelyet a pénzügyminisztérium nem fogadott el.

2012. augusztus 23. csütörtök, 17:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Románia 200 millió lej (55,97 millió dollár) értékű 4 éves kötvények eladásával próbálkozott csütörtökön. A bankok 513,8 millió lej értékben vettek volna kötvényt a minisztérium közlése szerint, amely azonban nem hozta nyilvánosságra, hogy milyen hozam mellett vásároltak volna. Az ugyanilyen futamidejű állampapír július 12-én kialakult átlagos hozama 6,41 százalék volt, akkor 400 millió lej értékű 4 éves kötvényt sikerült értékesíteni.

Románia augusztusban eddig 1,4 milliárd lej értékű állampapírt adott el a tervezett 2,5 milliárd lej helyett.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet