BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Telekom-osztalék: megszavazva az 50 forint

Megszavazta az 50 forintos törzsrészvényenkénti osztalékot a Magyar Telekom Nyrt. éves rendes közgyűlése hétfőn a 2011. évi eredmény után.

2012. április 16. hétfő, 12:53

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaság az 52 milliárd 117 millió 584 ezer 50 forint osztalékot a 31 milliárd 674 millió 886 ezer 710 forintos nettó eredményből, illetve a fennmaradó 20 milliárd 442 millió 697 ezer 340 forintos részt az eredménytartalékból fizeti ki. Az osztalék kifizetésének első napja május 15. A tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja május 8.

A döntés alapján a április 20-án a cég igazgatósága részletes közleményt jelentet meg az osztalékfizetés rendjéről a társaság és a Budapesti Értéktőzsde honlapján. Az osztalékot a Magyar Telekom Nyrt. megbízása alapján a KELER Zrt. fizeti ki. A közgyűlésen a részvényesek 65,18 százaléka képviselteti magát.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet