A hét első kereskedési napján így a BUX 1 százalékkal 18 035 pontra esett vissza. A nap végi záró ár így csak egy kicsit lett jobb a napközben elért 17 981 pontos minimumnál. Ugyanakkor a forgalom nagyon alacsony volt, úgy látszik sok befektető még a locsolás fárdalmait pihente ki. Az OTP esetében ugyanis az üzletkötések értéke 5,5 milliárd forint volt, míg a többi részvénynél bőven 1 milliárd forint alatt maradt a kereskedés. A második helyett ugyanis a Magyar Telekom 530 millió forinttal szerezte meg.
Napközben egyébként pont a Magyar Telekom volt, amelyik pluszban is tudott forogni, a végére azonban a közelgő osztalékkifizetés sem tudta megtartani a cég részvényeinek az árfolyamát, amely fél százalékkal 565 forintra csorgott le. A vezető részvények közül a legrosszabbul az OTP tulajdonosai jártak, a bankrészvény ugyanis több mint 2 százalékkal hullott vissza, ami 3668 forintos utolsó kötés értéket jelentett. Az FHB azonabn ennél sokkal jobban vészelte át a napot, az 556 forintos záró ár ugyanis 1,6 százalékos csökkenés eredménye volt.
A gyógyszergyártók esetében, viszont a kisebbik társaság az Egis szenvedte meg jobban a napot. A 14 600 forintos utolsó kötés árfolyam ugyanis 2,3 százalékos csökkenés eredményeként alakult ki, míg a Richet 0,7 százalékkal lett olcsóbb. Ez 36 760 forintos záró árat jelentett. Így a legjobban a vezető részvények közül a stagnáló Mol teljesített, ami pénteki 17 800 forintos záró árán fejezte be a kereskedést.
A kisebb részvények közül a jó negyedéves számokat közlő Plotinus 3,7 százalékkal 1940 forintra emelkedett. Ugyanakkor az óriási veszteségét publikáló Est Média közel 15 százalékot zuhant, és így kerek 100 forinton zárt.
