BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot emelkedett Amerika

Pozitív tartományban nyitottak, és napi csúcson zártak a fő amerikai részvényindexek a hét első kereskedési napján. Az alaphangulatot Ben Bernanke Fed-elnök beszéde adta meg, aki elkötelezettnek mutatkozott a részvénypiacok számára az elmúlt években kedvező monetáris politikája fenntartása iránt.

2012. március 27. kedd, 08:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Napi csúcson zártak az amerikai indexek, vagyis végig kitartott a Fed-elnök beszédének pozitív hatása a hétfői kereskedésben. Múlt heti lemaradását behozva a Dow Jones 1,2 százalékot, az S&P 1,4 százalékot, a Nasdaq pedig 1,8 százalékot emelkedett.

Az egyes szektorok közül a technológia mellett az egészségügy haladt az élen annak ellenére, hogy a szektor a defenzívebb iparágak közé tartozik és a jó hangulatban többnyire alulteljesít.

A grafikon a közvetlenül a grafikonból való kereskedést lehetővé tévő Alfatrader Trading Station II grafikonrajzoló programjával készült.

A Dow komponensek közül kiemelhető az IBM, amely tegnap új történelmi csúcsra szárnyalt. Nagyobb emelkedést mutatott a technológiai nagyvállalatok közül több is tegnap, a Cisco Systems 1,5 százalékkal, a Microsoft pedig 1,8 százalékkal került feljebb.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet