BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra 50 forint lesz a Telekom-osztalék

Döntött a Telekom igazgatósága a jövő évi osztalék mértékéről.

2012. február 23. csütörtök, 12:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi évhez hasonlóan részvényenként 50 forint lesz az osztalék mértéke. A bejelentés szerint a javasolt, részvényenkénti 50 forintos osztalék összhangban van a társaság osztalékpolitikájával, amely szerint az eladósodottsági rátát (a nettó adósságnak a nettó adósság + összes tőkére vetített arányát) a 30-40 százalék közötti céltartományban akarják tartani. Ezen túlmenően a javasolt osztalékszint figyelembe veszi a Csoport 2011-es évi gazdasági helyzetét és készpénz termelését, valamint a magyar távközlési szektorra kivetett különadó hatását - áll a bejelentésben.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet