A BUX 1,83 százalékkal (311 pont) 16679 pontra esett szerdán fél egyig, az esést az OTP és a Magyar Telekom részvényei vezetik, a Mol jobban ellenáll a nyomásnak, a Richter meg egyenesen emelkedik.
A bankpapír emelkedéssel kezdte a napot, 3274 forinton is járt, majd a forintgyengülés beindulásával párhuzamosan kilenc óra lőtt esésnek indult az árfolyam és 3058 forinton érte el mai eddigi minimumát. Jelenleg 3090 forint körülingadozik, a piac ideges, az árfolyam ennek megfelelően nagyobb kilengéseket mutat.
A Mol járt 17 ezer forint alatt is, ám mostanra 17035 forintra kapaszkodott vissza, ami 0,9 százalékos gyengülés a keddi záráshoz képest.
A Magyar Telekom részvénye, amely a hozamemelkedésre a részvények közül a leginkább érzékeny, 1,8 százalékkal 500 forintra esett.
Meglepetésre emelkedik viszont a Richter papírja, 2,25 százalékkal 35705 forintra, ami minden bizonnyal annak tudható be, hogy a részvényportfóliókon belül a defenzív, a makrogazdasági nehézségeknek legkevésbé kitett papírok felé súlyoznak át az alapkezelők. A másik gyógyszergyártó, az Egis papírja az átlagnál kisebb, 0,8 százalékos esést mutat.
