BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhan az OTP - nem bírja a nyomást Budapest

A részvénypiacra is átterjedt az elsődlegesen a forintárfolyamban és az állampapírhozamokban jelentkező eladói nyomás. Az OTP öt százalék feletti zuhanást mutat.

2012. január 4. szerda, 12:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX 1,83 százalékkal (311 pont) 16679 pontra esett szerdán fél egyig, az esést az OTP és a Magyar Telekom részvényei vezetik, a Mol jobban ellenáll a nyomásnak, a Richter meg egyenesen emelkedik.

A bankpapír emelkedéssel kezdte a napot, 3274 forinton is járt, majd a forintgyengülés beindulásával párhuzamosan kilenc óra lőtt esésnek indult az árfolyam és 3058 forinton érte el mai eddigi minimumát. Jelenleg 3090 forint körülingadozik, a piac ideges, az árfolyam ennek megfelelően nagyobb kilengéseket mutat.

A Mol járt 17 ezer forint alatt is, ám mostanra 17035 forintra kapaszkodott vissza, ami 0,9 százalékos gyengülés a keddi záráshoz képest.

A Magyar Telekom részvénye, amely a hozamemelkedésre a részvények közül a leginkább érzékeny, 1,8 százalékkal 500 forintra esett.

Meglepetésre emelkedik viszont a Richter papírja, 2,25 százalékkal 35705 forintra, ami minden bizonnyal annak tudható be, hogy a részvényportfóliókon belül a defenzív, a makrogazdasági nehézségeknek legkevésbé kitett papírok felé súlyoznak át az alapkezelők. A másik gyógyszergyártó, az Egis papírja az átlagnál kisebb, 0,8 százalékos esést mutat.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet