BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erőt mutat az OTP

Ígéretesen emelkedik az OTP árfolyama, a Mol viszont korrigál a tegnapi nagy vágta után.

2011. december 20. kedd, 13:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pozitív nemzetközi hangulat segíti fölfelé az árfolyamokat a Budapesti Értéktőzsdén, ám ez egyelőre csak az OTP kurzusán látszik.

A bankpapír lépésről lépésre araszol fölfelé, már 3370 forintnál jár, ami 1,4 százalékos plusznak felel meg. A Mol pihenőt tart a tegnapi ezer forintos emelkedés után, jórészt 18 ezer forint alatt születnek rá a kötések, legutóbb 17950 forinton állt, ami1,7 százalékos csökkenés. Erre némileg magyarázatot ad, hogy a Gulf Keystone árfolyama a tegnapi nagy emelkedést követően már zárásra visszaesett, ma 180 penny körül stagnál.

Kisebb pluszban van a Magyar Telekom (518 forint) és a Richter (35300 forint), így a BUX nulla elmozdulást mutat, valamivel 17500 pont felett ingadozik.

A devizapiacok is a kockázatkerülés csökkenését mutatják: az euró/dollár 1,3070-ig jött föl az euró/forint árfolyam pedig 301,50-ra csúszott le.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet