BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Molról szólt a hétfő

Kim Dzsong-il halála délelőtt még nyomasztotta a külföldi piacokat, ám mindez a pesti parketten nem látszott, ahogy az IMF pénteki távozása sem tudta visszafogni a szárnyalást.

2011. december 19. hétfő, 17:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 17519 ponton végző BUX 2,7 százalékos emelkedésében a Mol játszotta a főszerepet, miután lapértesülések szerint a pénteki záróértékhez képest ötszörös prémiummal vásárolná fel kurdisztáni partnere, a Gulf Keystone Petroleum részvényeit az ExxonMobil.

A magyar olajpapír árfolyama - a Gulf Keystone délutáni cáfolatának dacára - 6 százalékkal 18 250 forintra rallyzott a hírre, ám nap közben kétszáz forinttal feljebb is járt. Nem meglepő módon a forgalom terén is a Mol vitte a pálmát, 6,13 milliárd forint értékben születtek kötések részvényeire, ám az összesített forgalom alig érte el a 13 milliárdot.

Az optimizmus a Moody\'s által megerősített besorolású OTP-re is átragadt, amely 2,15 százalékkal 3323 forintra javított. Szektortársa, a leminősített, illetve idénre 1,74 milliárd forintos egyszeri negatív tételt bejelentő FHB 3,1 százalékkal 470 forintra esett.

A Telekom a tőle megszokott visszafogott oldalazást mutatva 0,2 százalékkal 515 forintra javított, míg a Richter 0,56 százalékos emelkedése 35 295 forintos záróárat takart.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet