BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglepően jól teljesített az OTP

A reggeli hurráoptimizmus után az IMF és EU delegáció idő előtti távozásának délben napvilágot látott híre a mélybe lökte az árfolyamokat. A BUX a zárás előtt a negatív tartományban is megmártózott, ám végül a zárószakaszban felkötött OTP pluszba húzta az indexet is, amely így 0,22 százalékkal 17 061 pontra javított. A mozgáshoz mostanság masszívnak számító 23,6 milliárd forintos forgalom is párosult.

2011. december 16. péntek, 17:26

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető papírok közül ismét kimagaslóan az OTP nyújtotta a legjobb teljesítményt, a bankpapír az Valutaalapos hírre fittyet hányva 3,3 százalékkal 3253 forintra javított. Talán a Bankszövetséggel csütörtökön kötött megállapodás éreztette még hatását, mindenesetre az FHB is a zárószakasz felrántása folytán tudott 0,8 százalékkal 485 forintra erősödni.

Erős az eladói nyomás azonban a Mol piacán, az olajpapír jegyzésén egész délutános esést követően zárásban löktek még egyet, így 2,7 százalékkal 17 215 forintra gyengült.

A Telekom a tőle megszokott visszafogott mozgást felmutatva 0,2 százalékkal 514 forintra rontott, a Richter ellenben az egész napot a pozitív tartományban töltve 1,74 százalékkal 35 100 forintra erősödött.

Utóbbi szektortársa, az Egis a kereskedés végére kissé elgyengült, esetében a 0,7 százalékos emelkedés 17 400 forintos záróértéket jelentett.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet