BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyakat kapott az OTP

A kedvező nemzetközi hangulatban a BUX is emelkedni tudott, a mutató 1,5 százalékos emelkedése mögött viszont leginkább az OTP szárnyalása állt. Az index így végül 17 024 ponton búcsúzott, átlagos, 15 milliárd forintos forgalom mellett.

2011. december 15. csütörtök, 17:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap egyértelmű nyertesének az OTP bizonyult, amely a Bankszövetséggel kötött kormányzati megállapodást követően lőtt ki. A bankpapír késő délután 3200 forinton érte el napi maximumát, innen aztán zárásra kissé visszacsorgott a jegyzés. A 3150 forintos záróérték azonban még így is jelentős, 6,24 százalékos felértékelődést jelent. A kisebbik bankpapír már nem tarotta a tempót, 1,9 százalékkal 481 forintra erősödött.

A blue chipek négyesfogatából még a Richter tudott emelkedni, a gyógyszergyártó részvényei 1,5 százalékkal 34 500 forintra drágultak. Szektortársának, az Egisnek viszont csak fél százalékos emelkedésre futotta, amely így 17 280 forinton búcsúzott.

A nagyok közül 1,1 százalékkal értékelődött le a Mol, annak ellenére, hogy lapértesülések szerint a Rosznyefty tulajdonosa beismerte, az ő érdekeltségi körébe tartozik a Sanader-vesztegetés kapcsán elhíresült két ciprusi cég, valamint ő fizetett 5 millió eurót a Barátság-Adria vezeték lobbitevékenységéért.

A Telekom visszafogottabb mértékben, 0,2 százalékkal került lejjebb, papírjaira így 515 forinton születtek az utolsó kötések.

Az érdemleges forgalmat felmutató kisebb papírok közül nagyot ugrott a Danubius árfolyama, a szállodaláncot üzemeltető társaság részvénye 9,6 százalékkal 3300 forintra javítottak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet