Kitartott hétfő délelőtt is a péntek délutáni jó hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index 400 pontos pluszban is járt már, innen korrigált 17 741 pontra délelőtt 11-re, ami 320 ponttal haladja meg az előző záróértékét. Az OTP közel 3 százalékos drágulásával a legerősebb blue-chip, a bankrészvény árfolyama 3543 forint, de reggel 3600 forintot is járt. A Mol árfolyama megint 17 500 forintos plafonban ütközött, majd 17 350 forintig jött vissza, ez is 2 százalékkal több, mint péntek délután. A Magyar Telekom mindössze egy forinttal kerül többe, 517 forint, a Richter viszont másfél százalékkal jutott feljebb, 36 200 forintig. Az Egis 200 forinttal emelkedik, 17 850 forintra, az FHB 2 százalékos pluszt tudott összehozni, ez az 517 forint elérésére volt elegendő.
