A kereskedés első órája után kevesebb, mint 1,7 milliárd forintos részvényforgalmat regisztráltak a Budapesti Értéktőzsdén, ez nagyon alacsonynak tekinthető. A hét végi EU-csúcs előtti kivárós hangulatban enyhén kapaszkodik felfelé a mutató, 0,6 százalékos emelkedéssel 17 217 pontig jutott. Az OTP 0,7 százalékos pluszban jár, 3360 forinton, a Mol 0,9 százalékkal 16 880 forintig drágult. A Magyar Telekom 510 forinton stagnál, a Richter fél százalékkal, 35 300 forintra drágult. Az Egis is ennyit mozdult felfelé, 17 595 forintig jutott. 2 százalékkal, 2245 forintra esett a TVK jegyzése.
