A hétfői kereskedés első órájának végén a BUX index 470 pontot meghaladó emelkedést mutat, 17 929 ponton jár. Jól szerepel az összes blue-chip, az OTP vezeti az emelkedést. A bankpapír árfolyama 4 százalék erősödést követően már 3630 forinton jár. A Mol is régen látott szintre drágult, a 17 500 forintos ellenálláson rágta át magát az olajrészvény árfolyama, eddig 15 575 forintig jutott, ami 3 százalékkal haladja meg a pénteki záróértéket. A Richtertől egyelőre szerényebb emelkedés telt, a gyógyszeripari részvény árfolyama 2 százalékkal lett magasabb, 36 395 forint. A Telekom is igyekszik felvenni a nagyok diktálta tempót, egyelőre 510 forintig jutott, ami 9 forinttal haladja meg múlt heti utolsó árát.
Néhány kisebb részvény is igyekszik felvenni a nagyok diktálta tempót. Az E-Star 3,5 százalékkal ér többet mint pénteken, 7015 forinton kötnek rá üzlete, az FHB 2,5 százalékkal drágult, 433 forintra
