Egy befektetési banki kereskedő nem engedélyezett műveletei nagyjából 2 milliárd dollár veszteséget okoztak a UBS-nek - sokkolta befektetőit a második legnagyobb svájci bank. A két éve óriási, összesen majdnem 60 milliárd euró veszteséget felhalmozó bank a tavalyi utolsó negyed óta nyereséges, a mostani bejelentéskor azonban közölték: a felhatalmazás nélküli műveletek okozta kár újra nettó veszteséget eredményez majd.
Elemzők szerint különös, hogy a bank szerint nem tudták egyelőre pontosan beazonosítani a veszteségek okát, hiszen elvileg az elektronikus rendszerből ez könnyedén kiolvasható lenne; mindez arra utal, hogy továbbra is komoly bajok vannak a banknál a kockázatkezeléssel. A UBS részvényei közel 10 százalékot zuhantak nyitás után Zürichben, ám jelenleg is 6,3 százalékos mínuszban vannak.
Amennyiben egy kereskedő tehető felelőssé a károkért, akkor azonnal legnagyobb bajkeverkő kereskedők elitklubjába: a kétmilliárd dolláros kárt csupán a Société Générale-nak 4,9 milliárd euró veszteséget okozó Jerome Kerviel tette múlja felül - ő jelenleg három éves börtönbüntetését tölti.
