BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyal a Richter, erősödik az OTP

Kisütött a nap kora délutánra a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index több, mint másfél százalékot erősödik.

2011. augusztus 22. hétfő, 13:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető index 1,6 százalékos már pluszban járt néhányperccel fél kettő előtt, s 18 067 pontig jutott. Az emelkedés motorja ezúttal a Richter, a gyógyszeripari társaság részvényei 3,4 százalékkal drágultak pénteki záróértékükhoz képest, 36 200 forintra emelkedett árfolyamuk. Az OTP 2 százalékos pluszban, 3940 forinton kereskednek a bankrészvényekkel. A Mol 0,9 százalékkal dárgult, 16 650 forintig, a Magyar Telekom 2 forinttal dárgult, 510 forintra. Az Egis is próbálja követni szektortársát, akisebbik gyógyszercég részvényei 1,4 százalékkal kerülnek többe, 15 095 forintra kapaszkodott fel árfolyamuk. Nagyot ugrott az E-Star jegyzése is, 8600 forintra, ami 3,6 százalékkal haladja meg a múlt hét végi záróárat. A Biomed árát kis forgalomban ma is 20 százalékkal feljebb tették, 2404 forintra. Mínuszban mindössze három részvény van a parketten, a Forrás elsőbbségi részvényei 5 százalékkal 700 forintra estek, a Pannergy egy százalékkal lett olcsóbb, 690 forint, az EstMédia 0,8 százalékkal csúszott vissza 247 forintig.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet