A tegnap amerikai emelkedés vélhetően pozitív hatással lesz a BÉT-re is ma reggel, azonban ennek az emelkedésnek a mértéke reggel korlátozott lehet, az ázsiai piacok sem emelkedtek hatalmasat, s az amerikai határidők is enyhén korrigáltak reggelre mondta a szakértő.
Trendfordulóról egyelőre korai beszélni, a piacok idegesek. Ha valaki az esésbe jó helyen nyúlt bele vételi oldalon, akkor nem árt viszonylag zsebre tenni a nyereségeket. Az ilyen típusú heves emelkedések is a medvepiacok sajátosságai, s a tartós emelkedésben addig nehéz hinni, amíg valamilyen trendfordító alakzatot, bázist nem építenek az árfolyamok. AZ OTP részvényei ma a 4320-4400 forintos zónát elérhetik egy emelkedésben, a Mol számára a gátat a 16800-17000 forintos tartomány jelentheti. A Magyar Telekomban az 500 forint bizonyulhat kemény diónak, míg a Richter esetében van esély a visszapattanásra 34 500 forint magasságáig.
