BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mi folyik Bukarestben? Óriási fordulat az árfolyamokban

A bukaresti tőzsde nem vett tudomást a régió tőzsdéinek vesszőfutásáról, 21 millió eurót meghaladó forgalom mellett a hat mutató közül ötnek is sikerült a napot magasan pozitív tartományban zárni.

2011. augusztus 10. szerda, 17:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A blue chipek indexe a 4557,79 pontra erősödött, ami több mint 3 százalékos növekedést jelent az előző nap záróértékéhez képest. Hasonló mértékben drágultak az energetikai vállalatok papírjai is, közös mutatójuk közel 3 százalékos pluszban zárta a napot miközben tegnap este még 2,4 százalékos mínuszban állt. Miközben a tőzsde likviditásának jelentős részét adó kárpótlási papírok (Fondul Proprietatea FP) 1,7 százalékkal 0,44 lejes szintig drágultak az öt befektetési alap (SIF) jelentős veszteséget könyvelhettek el, a nap végén közös mutatójuk a BET-FI 1,5 százalékos mínuszt mutatott.

A tegnapi pánikot követően ma nyolc vállalat papírja drágult több mint 14 százalékkal, köztük a Carbochim (CBC) és az Oltchim (OLT) vegyipari vállalatok részvényei 14,96 százalékot emelkedtek. Az OMV Petrom (SNP) 2,5 százalékkal 0,323 lejig drágult, a tegnap hatalmasat bukott Banca Transilvania (TLV) több mint 3,5 százalékkal emelkedett.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet