BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszabadult a pokol a román tőzsdén

Gyakorlatilag elszabadult a pokol a bukaresti értéktőzsdén (BVB) délben a román papírok jelentős része a napon belül megengedett maximumig gyengült, így a vezető indexek mindegyike 10 százalék fölötti veszteséget mutatott az előző nap záróértékéhez képest.

2011. augusztus 9. kedd, 12:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miközben a részvények adásvétele 12 órakor 66,5 millió lejt (15,6 millió euró) összesítet, a befektetők fejvesztve menekültek pozíciójukból, a vezető mutató a BET-C 11 százalékos zuhanásban a blue chipek indexe több mint 11,2 százalékos mínuszban állt. A kárpótlási papírok (Fondul Proprietatea FP) új negatív csúcsot döntve 0,4 lej alá zuhantak, amit több mint 11 százalékos veszteséget takar az előző napi szinthez képest. Az öt befektetési alap 12 és 15 százalék között értéktelenedett. Az energetikai szektor vállalatainak mutatója 12 százalékkal alacsonyabb szinten állt, mint tegnap.

A pánikszerű eladások több mint tíz vállalat papírjainak okoztak 15 százalék körüli veszteséget, a kolozsvári S.S.I.F. Broker S.A. (BRK) részvényeit még ennél is többet, 21 százalékot veszítettek értékükből. A bankpapírok közül a Banca Transilvania (TLV) 6,3, a BRD - Groupe Soc. Gen. 7,7 százalékot bukott, az OMV Petrom (SNP) olajtársaság 7,8 Transgaz 9,2 a Rompetrol (PTR) 14,7 százalékos mínuszban állt. A zöld sávban mindössze négy részvény tartózkodott, ezek közül meglepő módon a vegyipari gyáróriás a Carbochim (CBC) 14,8 százalékkal, 4,99 lejig drágult.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet