Miután a nap második felében a nyugat-európai piacokra visszatért az optimizmus, bukarestben is megjelentek a zavarosban halászók, akik az alacsony árakat kihasználva rövid idő alatt nagy mennyiségű részvényt vásároltak, mire a bukaresti mutatók látványos emelkedésnek indultak.
A BET a napközben elszenvedett veszteségének nagy részét ledolgozta zárásra, így csak 1,9 százalékkal áll alacsonyabb szinten az előző nap záróértékéhez képest. A BET-NG 2,4, a BET-FI közel 5 százalékos mínuszban zárta a napot. A blue chipek közül a TLV papírok 0,5 százalékos pluszban zártak, a BVB részvények 6,4 százalékig erősödtek, míg a Transelctrica 3,6 százalékkal drágult. Az FP a közel négy százalékos veszteség ellenére 0,4325 lejes szintig tornázta vissza magát.
Valóságos hisztéria alakult ki délben a bukaresti értéktőzsdén (BVB), a befektetők egymást túllicitálva pánikszerűen igyekeztek felszámolni pozícióikat. A mutatók hektikus mozgása délben érte el a mélypontot, amikor a vezető index a BET-C több mint 12 százalékos veszteséget mutatott.
A román blue chipek indexe a BET 11 százalékos, míg az öt befektetési alap (SIF) 12 és 15 százalék közötti mínuszban állt, az energetikai vállalatok részvényeinek teljesítményét tükröző BET-NG közel 15 százalékkal zuhant.
A részvények adásvétele 135 millió lejes (31,7 millió euró) forgalmat generált, 36 százalékkal többet, mint hétfőn. A péntek óta tartó pánikhangulat 15 havi negatív csúcsra, 2666,8 pontra küldte a BVB irányadó indexét, a három nap alatt elszenvedett veszteség közel 15 százalék.
