BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lefelé csúsztak az európai tőzsdék

Hétfőn folytatódott az adósságválság mindkét cselekményszála – megoldatlan maradt az amerikai plafonválság, Görögország pedig újabb leminősítéseket kapott –, így nem meglepő, hogy rossz hangulat uralkodott a nemzetközi tőkepiacokon.

2011. július 25. hétfő, 18:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Európában a milánói és a madridi tőzsdék indexei nagyot zuhantak, az FTSE MIB 2,5 százalékot, az IBEX 35 1,9 százalékot, a párizsi CAC-40 pedig 0,8 százalékot esett, miközben a londoni FTSE 100 és a frankfurti DAX alig változtak a pénteki záróértékükhöz képest.

A leggyengébben a pénzügyi szektor szerepelt, a Barclays 4,4 százalékot esett Londonban, a Commerzbank 4 százalékot vesztett, Párizsban pedig a Credit Agricole vezette a mélyrepülést 5,5 százalékos zuhanással. Két olasz bank, az UniCredit és az Intesa Sanpaolo is 7 százaléknál nagyobb mértékben gyengült, a spanyol BBVA 3,5 százalékot esett, a Dexia pedig 8,2 százalékot vesztett értékéből Brüsszelben. Egyedül az - eszközeladásai miatt újra  nyereségről beszámoló - Allied Irish ragyogott ki a bankok közül közel 9 százalékos erősödésével.

Frankfurtban az autógyártók szerepeltek jól, a BMW részvényei például 3 százalékkal lettek drágábbak. A kockázatkerülő hangulat jót tett a biztonságosabbnak tekintett gyógyszer- és dohányipari részvényeknek, a Roche Holding részben ennek köszönheti 2 százalékos emelkedését; a Fresnillo az arany és ezüst árának emelkedése miatt ment fel 2,9 százalékot.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet