BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fellélegeztek az európai tőzsdék

A hétfői súlyos esés után feléledtek az európai bankrészvények, és az erős negyedéves jelentések is segítették az erősödő tőzsdéket.

2011. július 19. kedd, 18:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BNP Paribas Marketwatchnak nyilatkozó elemzője szerint hétfőn nagyon túladottá vált a piac, ezért nem hatott meglepetésként a visszapattanás; a londoni FTSE 100 0,7 százalékkal, a frankfurti DAX és a párizsi CAC-40 pedig 1,2 százalékkal erősödött.

Az európai bankszektor hatalmas kilengéseket folytat, különösen az olasz bankok visszapattanása volt erőteljes: az Intesa Sanpaolo 4,3 százalékkal, az Unicredit pedig 4,7 százalékkal erősödött a hétfői pusztító zuhanásaik után - a milánói FTSE MIB ennek köszönhetően emelkedett közel két százalékot. Jól szerepeltek a francia bankok - a Societe Generale 4,4 százalékot ment felfelé - és a brit pénzintézetek is: a Lloyds például 4,3 százalékot erősödött. A Commerzbank napközben állt 4 százalékos pluszban is, ám végül ismét ledöntötték, és - a hétfői 8 százalékos megtaposás után - 0,8 százalékos eséssel zárt.

A gyorsjelentések is felfelé mozdították az európai tőzsdéket: a Novartis papírjai például 3,2 százalékkal drágábban cseréltek gazdát a svájci gyógyszergyártó negyedéves eredményei tudatában. A norvég Renewable Energy Corp jelentését 10 százalékos erősödéssel hálálták meg a piacok. Hatalmasat, 14,9 százalékot zuhant viszont az Electrolux a kiábrándító jelentés után.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet