BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Napvégére talpra állt a BUX

A pesti tőzsdén a reggeli esést követően délben magához tért egy kicsit a piac. A csalódást keltő amerikai gazdasági adatokra azonban ismét lejtmenetbe váltott a BUX index. A zárásra feltápászkodó mutató végül 0,7 százalékos emelkedéssel 24 277 ponton búcsúzott.

2011. április 28. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!
A vezető papírok közül a Mol teljesített a legjobban, miután 2 százalékkal 24 750 forintra erősödött. Az olajrészvény az elmúlt napokban gynegélkedett így ezt a lemaradását probálhatta meg behozni.

Érdekes napot tudhat maga mögött az OTP. A bankrészvény a nap elején a 6450 forintos sávtetőből megprobált kilépni, azonban ez nem sikerült így egy újabb 5300 forintot közelítő kirázó kör következett, ami után a nap végére talpra állt a részvény, és új éves záró csúcson fejezte be a napot.  Az OTP 1,2 százalékkal 6450 forintra javított, mintegy 8 milliárd forintos forgalom mellett. A Telekom ellenben 0,3 százalékkal 607 forintra esett vissza, ez azonban még mindig belefér abba a szűk mozgásba, amit a részvény az elmúlt napokban folytatott a jövő hét eleji szelvényvágás előtt.

A nap vesztesének a Richter bizonyult, árfolyama 1,6 százalékkal 37 280 forintra mérséklődött. Szektortársa, az Egis szebben muzsikált, közel fél százalékkal 19 880 forintra javított.

A kisebb részvények közül a saját részvényeket vásárló FHB 1035 forinton stagnált, míg a tőkéjének emelkedéséről beszámoló Plotinus 3 százalékkal 1618 forintra emelkedett. Az econet ugyanakkor ismét 40 forintig csúszott vissza, ami közel 5 százalékos esést takart.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet