BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új csúccsal kacérkodik az OTP

Egyértelműen az OTP jó szereplése húzta felfelé a magyar részvénypiacot a hét első napján.

2011. április 26. kedd, 17:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jól indult az ünnepet követő csonka hét a BÉT-en, a BUX ugyanis 0,8 százalékkal emelkedett kedden, ami 24 165 pontos záró értéket jelentett. A vezető részvények közül a húzóerő egyértelműen az OTP részvénye volt, annak ellenére, hogy a nagyobb tőzsdéken nem szerepeltek valami fényesen a bankrészvények. Az OTP viszont egész napos emelkedéssel közel 2 százalékkal drágult, így az idei éves csúcsától 15 forintra 6360 forinton fejezte be a kereskedést, ami azonban új záró csúcsot jelentett az idén. A forgalom azonban nem volt túl nagy, alig haladta meg a 7 milliárd forintot.

A Mol az olaj árának az esése ellenére mintegy 1 százalékkal emelkedett, így 24 545 forinton született az utolsó kötés a részvényre. A közelgő osztalékfizetés előtt már óvatosabbak voltak a Magyar Telekom részvényével szemben is a befektetők. A papír csupán 0,2 százalékkal drágult, ami 609 forintot jelentett.

Tovább szenvednek viszont a gyógyszercégek. A Richter a szerdai közgyűlése előtt 01, százalékkal esett vissza, ez 37 815 forintos árat jelentett. ennél is rosszabbul szerepelt az Egis, ami több mint 1 százalékkal csökkent 19 600 forintra. A Pannergy a gödöllői fúrás csúszásának bejelentését követően 2,6 százalékot zuhant, és 886 forinton zárt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet