BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fizet a Telekom: öt napon belül lépni kell

Utoljára május 2-án hétfőn lehet osztalékszelvénnyel rendelkező Magyar Telekom részvényt venni a tőzsdén, vagyis már csak öt kereskedési nap áll rendelkezésre a vásárlásra. A részvényenként 50 forintos osztalék kifizetése május 12-én kezdődik.

2011. április 24. vasárnap, 10:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország vezető távközlési szolgáltatója bejelenti, hogy a társaság 2011. április 12-én megtartott közgyűlésének döntése alapján egy darab Magyar Telekom törzsrészvény után járó 2010. évi osztalék bruttó összege 50 forint, az osztalék kifizetésének kezdő időpontja 2011. május 12 - áll a társaság közleményében.

Az osztalékfizetéshez kapcsolódóan elrendelt tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja 2011. május 5. Osztalékra az jogosult, akinek ezen a napon az értékpapírszámla-vezető nyilvántartásában Magyar Telekom részvénye van. A 2010. évi osztalékra jogosító Magyar Telekom részvényt utoljára 2011. május 2-án lehet vásárolni a Budapesti Értéktőzsdén.

Az osztalék 2011. május 12-től kezdve, átutalással kerül kifizetésre az értékpapírszámla-vezetőknél vezetett értékpapírszámlákhoz tartozó ügyfélszámlákra vagy a részvényes által megjelölt bankszámlára.

Magánszemély részvényes esetében a rendelkezésre bocsátott adatok alapján a személyi jövedelemadóval csökkentett osztalék összegét az értékpapírszámla-vezető számlájára vagy a részvényes által az értékpapírszámla-vezető felé megadott bankszámlára utalja át a Magyar Telekom Nyrt., illetve megbízottja. A 2010. gazdasági év eredménye után fizetett osztalékjövedelmet 16 százalék személyi jövedelemadó-fizetési kötelezettség terheli.

Belföldi és külföldi illetőségű magánszemélyek által Tartós Befektetési Számlán tartott részvények esetén az osztalék kifizetése adó levonása nélkül történik.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet