A Synergon-csoport 370 millió forint veszteséget szenvedett el a tavalyi év utolsó három hónapjában, szemben az egy évvel korábbi 173 millió forintos nyereséggel. Így az egész évi veszteség 800 millió forintra duzzadt tavaly, szemben a bázis 223 milliós nyereségével. Az árbevétel az utolsó negyedévben 26 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, míg éves szinten a 15,4 milliárdos árbevétel 13 százalékos csökkenést jelentett.
A bevétel visszaesésének egy részét az államigazgatási szektorban tapasztalható megszorító és takarékoskodási intézkedések miatt befagyasztott informatikai beruházások okozták, másrészt az őszi helyhatósági választások miatt az önkormányzatok és a felügyeletük alá tartozó közszolgáltatási intézmények kiadás visszafogással járó megrendelés kiesése jelentette - olvasható a gyorsjelentésben. Áttörés tehát a negyedik negyedévben sem lett, sőt a kilátásokkal kapcsolatban sem túl optimisták, hiszen a gyorsjelentés szerint a meghatározó, közszférát érintő pozitív változás előjelei továbbra sem érzékelhetőek.
