BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jót jelentett a Deutsche Telekom

A legnagyobb európai távközlési vállalat, a Deutsche Telekom - a Magyar Telekom legnagyobb részvényese - csütörtökön 1,035 milliárd eurós adózott eredményt jelentett a harmadik negyedévről, 7,9 százalékkal többet az egy évvel korábbi 959 milliónál.

2010. november 4. csütörtök, 08:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elemzők átlagosan 913 millió eurós adózott eredményre számítottak.

A társaság bevétele 4,1 százalékkal 15,601 milliárd euróra apadt a tavalyi harmadik negyedévi 16,262 milliárdhoz képest. A belföldi bevétel 5,8 százalékkal 6,783 milliárd euróra, a külföldi bevétel 2,7 százalékkal 8,818 milliárdra csökkent.

Ezzel az első három negyedévben a Deutsche Telekom adózott eredménye 2,277 milliárd euró volt, ez több mint hatszorosa az egy évvel azelőtti 356 milliónak. A bevétele 3 százalékkal 46,944 milliárd euróra fogyatkozott a bázisidőszak 48,402 milliárdjához képest. A belföldi bevétel 3,2 százalékkal 20,283 milliárd euróra, a külföldi bevétel 2,8 százalékkal 26,661 milliárdra csökkent.

Szeptember végén a Deutsche Telekomnak 36,5 millió ügyfele volt a vezetékes szolgáltatásban, 6,9 százalékkal kevesebb, mint egy évvel azelőtt. Ezen belül a széles sávú szolgáltatásokra 16 millióan fizettek elő, 6,7 százalékkal többen, mint tavaly szeptember végén. A mobil üzletág ügyfeleinek száma 129,1 millió volt a harmadik negyedév végén, 3,8 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Tavaly a Deutsche Telekom adózott eredménye 76 százalékkal 353 millió euróra csökkent a 2008-as 1,5 milliárdról. A bevétele 4,8 százalékkal 64,6 milliárd euróra emelkedett 61,6 milliárdról.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet