BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csányi: az OTP elbírja a bankadót

Az OTP Bank nem örül a bankadónak, de a hitelintézet jövedelmezősége elbírja a különadót, és hitelezési aktivitását sem kell visszafognia a következő években emiatt - mondta Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott csütörtöki sajtótájékoztatón.

2010. július 8. csütörtök, 13:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Úgy fogalmazott: nem teljesen igazságos, hogy a költségvetés egyensúlyának érdekében egyébként szükséges intézkedések döntően egyetlen szektort terheljenek. "Vannak olyan iparágak Magyarországon amelyek magasabb megtérülést mutatnak a tőkére vetítve jobb jövedelmezőséget mint a bankszektor" - mondta.

Ugyanakkor figyelmeztetett arra: lehetnek olyan bankok, amelyek a bankadó miatt visszafogják hitelezésüket, ami a GDP csökkenésével járhat. "Remélem ezt a hatásvizsgálatot elvégezte a kormány, és ennek megfelelően hozta meg döntését" - jegyezte meg Csányi.

Orbán Viktor miniszterelnök közölte: a bankadó erre az évre tervezett részével kapcsolatban semmilyen változtatási lehetőséget nem lát, szerinte ez kiderül a benyújtott törvényjavaslatból is.

A kormányfő jelezte, hogy a jövő évben már valamivel több lesz, 2012-ben pedig nagy lesz a mozgástér, hiszen akkor már ki akarják vezetni a bankadót.

A bankadó 2011-es szabályait a jövő évre vonatkozó költségvetési törvényben kell, valamikor november táján tisztázni a miniszterelnök szerint, újabb tárgyalások eredményeként. Hangsúlyozta: a bankadóra a magyar költségvetés és gazdaság "sanyarú helyzete" miatt van szükség, de bevezetése átmeneti, időben korlátozott intézkedés. A kivezetés módja, ütemezése tárgyalások kérdése lehet, erről 2011 őszén, a 2012-es költségvetés készítésének keretében fognak megállapodni.

A költségvetés idei hiányának alakulásával kapcsolatban a miniszterelnök jelezte, hogy a Költségvetési Tanácsnál pozitívabban látja a helyzetet a kormány, ugyanakkor két bizonytalansági tényezőt lát. Az egyik az átadás-átvétel végleges szaldója, amely várhatóan augusztusban derül ki, a másik pedig az árvíz, az újjáépítés, a károk mértéke, ami nagyon komoly tétel.

A második akciótervet szeptemberben már a végleges átadás-átvételi összegzés birtokában tárhatja elő. Az árvízi kiadásokról azt mondta: a vigasztalanul nehéz helyzetben lévő embereken segíteni kell, ami a költségvetés kiadási oldalán elkerülhetlenül megjelenik. A teher csökkentése érdekében tárgyal a kormány a biztosítókkal és az EU-val. Hozzátette: a második akcióterv bejelentése előtt már nagyságrendileg korrekt számokat lehet mondani.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet