BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint emel a KEG

A KEG Közép-európai Gázterminál Nyrt. igazgatósága a társaság alaptőkéjének zártkörű felemeléséről döntött július 6-án, 2,512 milliárd forint értékben, apport ellenében.

2010. július 7. szerda, 10:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tőzsde honlapján közzétett tájékoztatás szerint ezzel 5,986 milliárd forintra emelkedik a cseppfolyós propán-bután gáz tárolását és forgalmazását végző társaság alaptőkéje.

Az apportot négy társaság szolgáltatja: a Phylaxia 1912. Holding Nyrt. 1,076 milliárd forint értékben, a GYE-MA Kft. 1,035 milliárd, az Euro Generál Kft. 328 millió és az N-JOY Média Kft. mintegy 73 millió forint értékben.

A tőkeemeléssel a Phylaxia holding 17,97 százalékot szerez a KEG-ben, függetlenül a meglévő részesedésétől, ami a jelenlegi - 3,474 milliárd forintos - alaptőkéből 7,14 százalék.

Az N-JOY Média Kft. - amely jelenleg a KEG egyik legnagyobb tulajdonosa 25,76 százalékkal - 1,2 százalékot szerez az apporttal.

A GYE-MA Kft. 17,29 százalékos, az Euro Generál Kft. 5,48 százalékos részesedésre tesz szert.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet