A jellemzően önkormányzatok és állami szervek részére energiamegtakarító beruházásokat végző társaság gyorsjelentése szerint az első félév a válság következményeként előálló hitelszűke árnyékában telt, így a várakozásoknak megfelelően gyengén alakult. Az árbevétel csökkenését a vállalat két tényezővel magyarázza. Egyrészt nem indultak el a bázisidőszakban folyt sárospataki és józsefvárosi kivitelezések helyébe lépő új energiahatékonysági beruházások, másrészt a villamosenergia piac liberalizálásának köszönhetően tovább folytatódott a villamosenergia szolgáltatásból származó árbevétel csökkenése.
Ugyanakkor a társaság a harmadik negyedévet tekintve már lényegesen bizakodóbb. Főleg mivel az utóbbi hónapok kedvező fejleményei, mint a hitelfelvételi gondok megoldódása, illetve a másodlagos kibocsátásból származó friss tőke rendelkezésre állásának hatása mind ekkor jelentkezik majd. Az elmúlt néhány hónapban kötött új, nagyértékű szerződések (Fejér Megye, illetve legutóbb Gyergyószentmiklós) kivitelezése augusztusban kezdődött meg, s a beruházások jórészt a harmadik és negyedik negyedévben, kisebb részt pedig 2010 első félévében fejtik majd ki jótékony pénzügyi hatásukat.
