BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis van remény a jobb nyugdíjra

Az idén 12-15 körül alakulhatnak a magánnyugdíjpénztári hozamok a szektor egészét tekintve, így akár az elmúlt évtized egyik legsikeresebb esztendője lehet 2009 - állapítja meg lapunknak küldött közleményében a Generali Alapkezelő.

2009. május 27. szerda, 15:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az összesen 34 nyugdíjpénztári portfolió mintegy 110 milliárd forintos vagyonát kezelő Generali Alapkezelőnél tavaly még 10 százalék körüli hozamokat valószínűsítettek az idei év végére, ám elsősorban 2009 második felére vártuk az élénkülést a piacokon. A március eleje óta tartó, pozitív nemzetközi részvénypiaci hangulatnak köszönhetően azonban május közepére a klasszikus portfóliók hozama megközelítette a 3 százalékot, a kiegyensúlyozott portfólió hozama elérte a 4,5 százalékot, míg a magas külföldi részvénykitettségű növekedési portfóliók hozama meghaladta a 10 százalékot."

A Generali Alapkezelő nyugdíjpénztári portfóliói május közepén 73 százalékban tartalmaztak hazai államkötvényeket, míg a részvénybefektetések aránya meghaladta a 25 százalékot.

Az alapkezelő várakozásai szerint az év második felében lökést adhat majd a nyugdíjpénztári hozamoknak, ha az április elejéig gyakorlatilag teljesen befagyott magyar állampapírpiac fokozatosan élénkülni kezd, a piacra visszatér a vásárlási kedv, és ezzel párhuzamosan lehetőség nyílik a hozamok csökkenésére.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet