Napközben azonban ennél jóval magasabban 16 176 ponton is járt az index, miután a nap elején még minden blue chip pluszban tudott lenni. A nagyok közül a legjobban az OTP teljesített, amely 3640 forinton új éves csúcsot döntött meg napközben, úgy, hogy simán átvitte a technikailag fontos 200 napos mozgóátlagot, ami 3500 forint környékén húzódott. A záró ár végül 3589 forint lett, ami 5,5 százalékos pluszt jelentett 29 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett. Jól teljesített a Magyar Telekom is, amely vélhetően a csökkenő hozamkörnyezet hatására 3 százalékkal 618 forintig ment fel, úgy, hogy a napi csúcsa 625 forint volt.
Az S&P által leminősített Mol részvényei viszont a nap végére elfáradtak. A nap elején még 14 795 forinton is megforduló olajrészvény ugyanis a napot 2,7 százalékos mínuszban 13 870 forinton fejezte be.
A Richter részvényesei sem örülhettek a papír már második napja nem bírt a 32 000 forintos szint felett megmaradni. A nap elején még 32 470 forinton is megforduló részvény a nap végére 3,3 százalékkal 30 600 forintig csúszott le. A kisebbik gyógyszergyártó az Egis árfolyama sem járt sokkal jobban, a 14 390 forintos utolsó kötés 2,8 százalékos esést jelentett.
A kisebb részvények indexe a BUMIX viszont nem szerepelt túl jól miután 0,4 százalékkal 1630 pontig esett vissza. A kisebb papírok közül ugyanakkor szárnyalt az AAA, amely 7,1 százalékkal 90 forintig drágult. Jól szerepelt a Humet is, a részvény, amely 5 százalékkal 21 forintig menetelt fel.
