BUX 139351.98 0,04 %
OTP 45130 -0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csapkodás lesz a tőzsdén

Kezdetben emelkedünk Mol-OTP vezérlettel, majd ideges kereskedés, csapkodás jellemezheti a BÉT mai napját.

2009. május 27. szerda, 08:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hét első kereskedési napja ismét komolyabb emelkedést hozott Amerikában (hasonlóan a múlt héthez), a főbb indexek a kezdeti emelkedést nap végéig megtartották. Ázsia is nagyobb pluszokat hozott össze, a Nikkei másfél, az indiai BSE 2,5 százalékkal, a Hang Seng pedig csaknem 5 százalékkal emelkedett.

Az euró/dollár árfolyam 1,395, egy euró 281 forint ma reggel. Az olaj ára a 63 dollárt közelíti.

Az amerikai lelkesedés után némi emelkedéssel tudunk nyitni Budapesten is, mintegy utánfutóként - fogalmazott Péter János a KBC üzletkötője. A nagy lelkesedés ellenére visszagyengült a dollár, ami nem logikus jelenség a nagy amerikai rallyval összehasonlítva.

Az egyes ppaíroikkal kapcsolatban elmondta, a Magyar Telekom nem emelkedett a nap végén, vagyis elég gyengének tűnik.

Az indikatív árak alapján az OTP 3450-en készül nyitni, a Mol pedig a tegnapi zárószinten.

Az üzletkötő ma is Mol-OTP vezetésű piacra számít, a kezdeti emelkedést csapkodás, visszacsorgás követheti.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet