A hét első kereskedési napja ismét komolyabb emelkedést hozott Amerikában (hasonlóan a múlt héthez), a főbb indexek a kezdeti emelkedést nap végéig megtartották. Ázsia is nagyobb pluszokat hozott össze, a Nikkei másfél, az indiai BSE 2,5 százalékkal, a Hang Seng pedig csaknem 5 százalékkal emelkedett.
Az euró/dollár árfolyam 1,395, egy euró 281 forint ma reggel. Az olaj ára a 63 dollárt közelíti.
Az amerikai lelkesedés után némi emelkedéssel tudunk nyitni Budapesten is, mintegy utánfutóként - fogalmazott Péter János a KBC üzletkötője. A nagy lelkesedés ellenére visszagyengült a dollár, ami nem logikus jelenség a nagy amerikai rallyval összehasonlítva.
Az egyes ppaíroikkal kapcsolatban elmondta, a Magyar Telekom nem emelkedett a nap végén, vagyis elég gyengének tűnik.
Az indikatív árak alapján az OTP 3450-en készül nyitni, a Mol pedig a tegnapi zárószinten.
Az üzletkötő ma is Mol-OTP vezetésű piacra számít, a kezdeti emelkedést csapkodás, visszacsorgás követheti.
