Az OPEC nem fogja csökkenteni termelését, mivel látszódnak a keresletélénkülés első jelei és várhatóan csökkenni fognak a készletek - idézi a Bloomberg a szaúdi olajminisztert, Ali al-Naimit. Az OPEC tagországok bécsi találkozóján nyilatkozott a miniszter, ahol holnap az olajtermelő országok a termelés szintjéről fognak dönteni.
New Yorkban a nyersolaj ára eddig 41 százalékkal nőtt az évben és a múlt hét nagy részében 60 dollár felett kereskedtek az olja hordójával, ami alapot ad az optimizmusnak. A miniszter biztos afelől, hogy az árak tovább emelkednek és a harmadik vagy a negyedik negyedévre elérik a 75 dolláros szintet.
Szerdán az olaj ára a hathónapos rekordszint körül ingadozott - közép-európai idő szerint reggel hat óra előtt az amerikai nyersolaj hordójáért 62,4 dollárt kértek el, miután a kereskedés elején rekordáron, 62,95 dolláron kereskedtek egy hordó fekete aranyért.
Az új rekordot az amerikai fogyasztói bizalmi index növekedésének és a japán export enyhe javulásának tudják be a szakértők. A Brent típusú nyersolaj ára 4 centet esve, 61,2 dollárba került.
