BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OPEC is emelheti az olaj árát

Nem fog vissza termeléséből az OPEC az élénkülő kereslet hatására, és várhatóan tovább emelkedik az olaj ára.

2009. május 27. szerda, 10:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OPEC nem fogja csökkenteni termelését, mivel látszódnak a keresletélénkülés első jelei és várhatóan csökkenni fognak a készletek - idézi a Bloomberg a szaúdi olajminisztert, Ali al-Naimit. Az OPEC tagországok bécsi találkozóján nyilatkozott a miniszter, ahol holnap az olajtermelő országok a termelés szintjéről fognak dönteni.

New Yorkban a nyersolaj ára eddig 41 százalékkal nőtt az évben és a múlt hét nagy részében 60 dollár felett kereskedtek az olja hordójával, ami alapot ad az optimizmusnak. A miniszter biztos afelől, hogy az árak tovább emelkednek és a harmadik vagy a negyedik negyedévre elérik a 75 dolláros szintet.

Szerdán az olaj ára a hathónapos rekordszint körül ingadozott - közép-európai idő szerint reggel hat óra előtt az amerikai nyersolaj hordójáért 62,4 dollárt kértek el, miután a kereskedés elején rekordáron, 62,95 dolláron kereskedtek egy hordó fekete aranyért.

Az új rekordot az amerikai fogyasztói bizalmi index növekedésének és a japán export enyhe javulásának tudják be a szakértők. A Brent típusú nyersolaj ára 4 centet esve, 61,2 dollárba került.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet