BUX 139428.52 0,09 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bankárok szeretik az iPhone-t

A befektetési bank felminősítette az Apple papírjait a várhatóan bővülő iPhone eladások hatására.

2009. május 27. szerda, 08:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Morgan Stanley felülsúlyozottá minősítette az Apple részvényeit - az iPhone sikere a következő két évben jelentősen hozzájárul a cég profitjának növekedéshez - idézi a Bloomberg a befektetési bank indoklását.

Elemzők szerint a piac jelenleg alulbecsli az iPhone iránt mutatkozó keresletet - várhatóan az év során az okostelefonok piaca 3,4 százalékkal fog bővülni, míg a mobiltelefonok piaca összességében zsugorodni fog 2001 óta először idén.

A cég június 8-án fogja bemutatni az iPhone legújabb verzióját. A felminősítés hatására a cég részvényeinek árfolyama 6,76 százalékkal erősödött a New York-i tőzsdén kedden.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet