BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új testület irányítja a Synergont

A közgyűlés elfogadta a tavalyi egymilliárdos mínuszt tartalmazó beszámolót, könyvvizsgálót váltott és ötfős igazgató tanácsot nevezett ki.

2009. április 30. csütörtök, 10:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elfogadta a Synergon csütörtöki közgyűlése a társaság éves beszámolóját, amely IFRS szerint 1,099 milliárd forint veszteséget mutatott 2008-ra. E mínusz alapvetően a pénzügyi műveleteken, egészen pontosan a saját részvényekkel folytatott határidős műveleteken jött össze.

Módosították a társaság alapszabályát, a céget ezentúl az igazgatóság és a felügyelő bizottság helyett egy ötfős igazgató tanács irányítja. E testületben kapott helyet Jeszenszky Zoltán (az igazgatóság eddigi elnöke), Lazarovics Márk (vezérigazgató), Major Csaba (Cashline), Bokorovics Balázs (Pannergy) és Deák Klára (volt fb-tag).

A tulajdonosok arról is határoztak, hogy új könyvvizsgálót bíznak meg, a Deloitte eddigi munkáját - kevesebb, mint feleannyiért - egy hazai cég látja el.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet