BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az évtized emelkedése Moszkvában

Jót tett az olajár-emelkedés az orosz tőzsdének, amely 2000 óta a legjobb hónapját zárhatja idén áprilisban.

2009. április 30. csütörtök, 12:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A moszkvai parkett irányadó indexe, a Micex csütörtökön is folytatta emelkedését, hazai idő szerint délben 1,7 százalékos pozitívumot mutatott, tovább növelve a hónap során összegyűjtött előnyét. A harminc, rubelben jegyzett részvény árfolyam-mozgását követő mutató hathavi csúcsra szökött fel csütörtökre, de a dollár-denominált részvényeket tömörítő RTS index is emelkedni tudott, 3,7 százalékkal.

A Bloomberg adatai szerint a Micex 21 százalékkal került feljebb április eleje óta, ilyen mértékű emelkedésre legutóbb 2000 márciusában került sor, amikor Vlagyimir Putyint először választották elnökké. A Micex az év eleje óta 51 százalékot emelkedett, szinte teljesen eltörölve a tavalyi év során elszenvedett 67 százalékos veszteségét.

Szakértők szerint a moszkvai tőzsde szárnyalását az olaj árának emelkedése is segítette. A júniusi határidejű texasi könnyűolaj árfolyama 50,97 dolláron állt New Yorkban. Az urál keverék jegyzése áprilisban 2008 július óta nem látott mértékben, közel 6 százalékkal emelkedett, csütörtökön délután 49,61 dolláron jegyezték.

Az RTS olaj- és gázipari részindexe a legjobban teljesítő szektor a csütörtöki kereskedésben, a többek között a Gazprom, a Lukoil és a Szurgutnyeftegaz részvényeinek mozgását lekövető mutató több mint 4 százalékkal múlta felül szerdai záróértékét a kereskedés félidejére.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet