Kedvező kilátásokra számít a társaság, egyfelől stabil fölgáztermelést vár, másfelől az akvizíciók következtében a külföldi olajtermelés bővülését prognosztizálja. Utóbbi részben ellensúlyozza az öregedő hazai mezők csökkenő kitermelését - derült ki a tavalyi eredményeket ismertető pénteki tájékoztatón.
A Mol emellett előnyös finomítói környezetre számít, főleg a céghez hasonló technológiájú finomítók számára kedvező külső körülményekre. A százhalombattai és a Slovnaft-finomító tervezett leállása várhatóan nem hat majd az értékesítésre, az olasz IES pedig 2,6 millió tonna addicionális mennyiséget hozhat.
A petrolkémiában a tavalyinál némileg magasabb éves átlagos árrésre számít a társaság, míg a földgáz esetében a Mol által indítványozott egyesített regionális gáztársaság jelenthetne növekedési potenciált.
Ami az akvizíciókat illeti, folyamatosan elemzik a feldolgozásban és a kereskedelemben kínálkozó lehetőségeket, Olaszországot és a FÁK-országokat is beleértve. A tájékoztatón elhangzott: az egyszerűbb akvizíciók lehetősége korlátozott a régióban, így inkább összetett tranzakciókra számítanak a jövőben, beleértve a saját részvények felhasználását is.
Mosonyi György vezérigazgató elmondta: folyamatosan tárgyalnak további pakisztáni, nyugat-afrikai, indiai és líbiai kitermelési lehetőségek kapcsán, de persze a FÁK-államokban is hasonló a helyzet.
Hozzátette: az igazgatóság folyamatosan vizsgálja a közgyűlésre előre jelzett részvénybevonás lehetőségét, miközben figyelembe veszi, hogy a társaság mozgástere mindig megfelelő legyen.
