BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamarabb jött a Mikulás

A Mikulás egy nappal korábban érkezett a budapesti tőzsdére, a részvényesek ugyanis ma vaskos indexemelkedést kaptak a csizmájukba.

2006. december 5. kedd, 17:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eufórikus hangulatban folyt a kereskedés tegnap a budapesti börzén. Az irányadó index elsősorban a Magyar Telekom üstökösszerű szárnyalása és az OTP jelentős többlete nyomán jelentős pluszban fejezte be a tisztességes, 29 milliárd forintos forgalmat jegyző napot. A távközlési cég piacát azt követően lepték el a vásárlók, miután felszállt a köd a társaság zavaros ügyeiről. A hivatalos bejelentés szerint Straub Elek eddigi vezérigazgató lemondott posztjáról, az igazgatóság pedig elfogadásra ajánlja a részvényeseknek a cég tavalyi mérlegét, s megszületett az ozstalékra vonatkozó javaslat is. A Magyar Telekom árfolyama végül négymilliárd forintot meghaladó forgalomban közel hét százalékos drágulással 985 forinton végzett. Kitett magáért az OTP is, amelynek részvényeivel 13 milliárd forint értékben kereskedtek. A bankpapír a jelentős vevői nyomás eredményeként 3,3 százalékos emelkedéssel 100 forintra megközelítette a nyolcezer forintos szintet. A másik két blue chip sem vallott szégyent, bár az előbbieknél kisebb többletet értek el. A Mol jegyzése több mint másfél százalékkal kúszott feljebb, a Richter 39 900 forintos záróára pedig közel 1 százalékos pluszt jelent a hétfői végeredményhez viszonyítva. Utóbbit jócskán lekörözte szektortársa: az Egis-kurzus 3 százalékot közelítő erősödés után 26 480 forinton kötött ki.
A kisebbek közül jól szerepelt a BIF, amely 6 százalék feletti többletet tudott felmutatni a nap végén, s jelentős pluszt ért el a Fotex és az FHB is. A negatív oldalon csak néhány részvény kapott helyet, gyengüléssel zárt a például a Zwack és a TVK.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet