Emlékezetes napot tudhatnak maguk mögött az OTP befektetői, a meredek zuhanással induló bankpapírral kapcsolatban már reggel lehetett sejteni, hogy valami nagy dolog készülődik, az átváltható kötvények kibocsátásának tényét azonban csak később jegyezhették föl a piaci szereplők, miután a hivatalos közlemény az egyéb értesüléseknél jóval később látott csak napvilágot. A kötvény-sztori kapcsán 14,5 millió darab bankpapírt kötöttek át a BÉT-en, több mint százmilliárdos forgalmat generálva. Az OTP-papírok a nap végére javítottak: a közel három százalékos kezdeti mínusz utáng 1,9 százalékkal szerdai záróára alatt, 7125 forinton állapodtak meg. A forgalom az átkötést leszámítva is kiemelkedően magas volt. A másik három blue chipre kevesebb figyelem irányult, a Mol 1,2 százalékkal 20 950 forintra, a Magyar Telekom 0,4 százalékkal 930 forintra drágult, miközben a Richter 0,6 százalékkal 43 000 forintra gyengült.
A Humet, miután a Nova Papír-sztori napvilágra került, és a BÉT visszaállította a részvények kereskedését, közel 13 százalékkal 54 forintra zuhant.
