BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ez a nap az OTP-ről szólt a BÉT-en

Elsősorban az OTP-nek köszönhetően a negatív tartományban töltötte a napot a BUX, az index 0,3 százalékos mínuszban, 22 455 ponton fejezte be a kereskedést.

2006. október 19. csütörtök, 16:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Emlékezetes napot tudhatnak maguk mögött az OTP befektetői, a meredek zuhanással induló bankpapírral kapcsolatban már reggel lehetett sejteni, hogy valami nagy dolog készülődik, az átváltható kötvények kibocsátásának tényét azonban csak később jegyezhették föl a piaci szereplők, miután a hivatalos közlemény az egyéb értesüléseknél jóval később látott csak napvilágot. A kötvény-sztori kapcsán 14,5 millió darab bankpapírt kötöttek át a BÉT-en, több mint százmilliárdos forgalmat generálva. Az OTP-papírok a nap végére javítottak: a közel három százalékos kezdeti mínusz utáng 1,9 százalékkal szerdai záróára alatt, 7125 forinton állapodtak meg. A forgalom az átkötést leszámítva is kiemelkedően magas volt. A másik három blue chipre kevesebb figyelem irányult, a Mol 1,2 százalékkal 20 950 forintra, a Magyar Telekom 0,4 százalékkal 930 forintra drágult, miközben a Richter 0,6 százalékkal 43 000 forintra gyengült.
A Humet, miután a Nova Papír-sztori napvilágra került, és a BÉT visszaállította a részvények kereskedését, közel 13 százalékkal 54 forintra zuhant.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet