BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágult a Mol, süllyedt a Richter (részletes)

Úgy indult a mai nap a Budapesti Értéktőzsdén, ahogy a tegnapi befejeződött, a BUX már kezdetben jelentős, több mint 1,5 százalékos pluszt mutatott.

2006. október 5. csütörtök, 17:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az optimizmus azonban csupán a délelőtt közepéig tartott ki, az árfolyamok ekkor hirtelen zuhanni kezdtek. Az index értéke egészen a szerdai záróértékig csökkent, majd ezen szint fölött oldalazott. A napot végül 0,2 százalékos nyereséggel, 21994 ponton fejezte be.

A vezető részvények közül a legjobban a Mol szerepelt, a több mint tízmilliárd forint értékben gazdát cserélő olajpapír a kereskedés vége előtt fél órával még a negatív tartományban is megfordult, a napot mégis két százalékos nyereséggel, 20250 forinton zárta. (Tőzsdezárás után látott napvilágot, hogy az ÁPV még az idén értékesíteni akarja a meglévő, 1,73 százalékos állami Mol-pakettet.)

Folyamatosan lefelé tartott az OTP jegyzése. A nap elején még stabilan 6900 forint fölött forgó bankpapír a kereskedés végén már 200 forinttal ért kevesebbet, az utolsó részvények 0,7 százalékos mínuszban, 6713 forinton cseréltek gazdát. Határozott irány nélkül mozgott a Magyar Telekom és a Richter árfolyama, előbbi 0,8 százalékkal 895 forintra drágult, míg utóbbi ugyanekkora mértékben értékelődött le, és 44800 forinton fejezte be a napot.

Jelentős napon belüli elmozdulás jellemezte a Fotexet is, a reggel még 600 forint fölött is megforduló részvényt a kereskedés végén már csak 570 forintért lehetett eladni. A 567 forintos záróár 3,1 százalékos leértékelődést jelentett. Az Egis 0,3 százalékkal erősödött, miközben a Synergon 1,3 százalékkal lett olcsóbb, a nap nyertese pedig a közel 12 százalékkal dráguló Novotrade lett.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet